- Określanie możliwości technicznych,
- optymalizacja ekonomiczno-energooszczędna,
- określanie możliwości prawnych,
- analizy do Decyzji o warunkach zabudowy,

- mapy do celów projektowych,
- badania geotechnicze gruntu,

- ekspertyzy i inwentaryzacje,

- koncepcje architektoniczne,

- obsługa: urzędy, konserwator,

- wielobranżowe projekty budowlane,

- SANEPID, BHP, PPOŻ, ZUD,

- uzyskanie pozwolenia na budowę,

- wielobranżowe projekty wykonawcze,

- projekty aranżacji wnętrz,

- nadzór autorski na budowie,

- kosztorysy, przedmiarów robót.

 

Dom ekologiczny w Jurze Częstochowskiej Poleć znajomemu

Od kilku miesięcy trwa budowa domu ekologicznego, który znajduje się na terenie Jury Krakowsko-czestochowskiej w malowniczo położonej miejscowości na samym szczycie łagodnego wzniesienia. W okolicy znajduje się duża ilość budynków wznoszone z materiałów lokalnych – głównie kamienia wapiennego.

Dom został zaprojektowany przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, natomiast wygląd budynku nawiązuje do tradycyjnego, regionalnego budownictwa.

 
Dom ekologiczny Jura
dom_eko_bio_wapien

Ściany budynku wykonano w technologi trójwarstwowej – warstwę konstrukcyjną stanowią bloczki ceramiczne, które dodatkowo zostały docieplone grubą warstwą termoizolacji. Pomiędzy wełną, a zewnętrzną ścianą z wapienia znajduje się kilkucentymetrowa pustka powietrzna. Szczelina wentylacyjna umożliwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz ścian. Dach w konstrukcji krokwiowo-płatwiowej z dociepleniem wełną mineralną, kryty dachówką ceramiczną w kolorze szarym.

dom_ekologiczny_z_oddali 

Bryła budynku jest bardzo prosta, nawiązuje kształtem do budynków gospodarczych z prostymi dachami, które były kryte zazwyczaj dachówką ceramiczną. Budynek został zaprojektowano jako budynek energooszczędny o bardzo niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania i wentylacji. 

 
następny artykuł »

Wizyt